oświetlenie

ulic

OŚWIETLENIE ULIC

Wszyscy wiemy, jak ważne w naszym codziennym życiu jest prawidłowe oświetlenie ulic. Nasza firma zajmuje się wykonywaniem tego rodzaju przedsięwzięć już od wielu lat. Dzięki zdobytemu przez ten czas doświadczeniu i wiedzy jesteśmy w stanie zapewnić naszym zleceniodawcom najwyższą jakość usług. Nieustannie wdrażamy nowe technologie, by nadążyć za rozwijającym się przemysłem elektroenergetycznym. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi dotychczasowymi realizacjami i projektami.

OŚWIETLENIE ULICZNE - ZASTOSOWANIE, HISTORIA, SPECYFIKACJA DZIAŁANIA

Za oświetlenie wszelkiego rodzaju dróg, ścieżek wraz z przylegającymi do nich chodników czy ścieżek rowerowych odpowiada oświetlenie uliczne.

Oświetlenie tego rodzaju składa się tradycyjnie ze słupa, wysięgnika lub przewieszki oraz oprawy oświetleniowej. Oświetlenie uliczne ma za zadanie oświetlić żądany obszar w nocy, jak również w okresach niedostatecznej widoczności za dnia (na przykład w czasie intensywnych opadów atmosferycznych). Lampy takie, oprócz oświetlanie skrzyżowań i ulic, mają również zastosowanie w parkowych alejkach czy osiedlowych chodnikach. W obecnych czasach niemały nacisk kładzie się na to, jak sprawić, aby oświetlenie uliczne oświetlało jedynie interesujące nas obszary, bez zbędnego tracenia energii, jaka oświetla teren obok czy ponad ulicami.

Odpowiednie skierowanie promieni światła z lamp przyczynia się do oszczędności zasobów energii. Innym pomysłem na proekologiczne działania w zakresie oświetlenia są inteligentne systemy oświetlenia stosowane obecnie w wielu już krajach (przykładowo w Holandii inteligentny system oświetlenia funkcjonuje z powodzeniem na całej długości autostrad tego kraju). Powodem popularności takiego systemu jest bowiem oszczędność nawet do 70% zużywanej energii.

Poza znaczną oszczędnością energii elektrycznej uzyskuje się również efekt ograniczenia tak zwanego „zaśmiecania światłem”. Nowoczesne oprawy oświetleniowe potrafią obecnie kontrolować nawet indywidualne źródła światła, co przyczynia się do jeszcze większej oszczędności zużywanej energii, a przy okazji do zmniejszenia kosztów eksploatacji oświetlenia ulicznego.

AWE SP. Z O.O. SP. K.

ul.Rakowiecka 43a/7
02-521 Warszawa

Numer KRS: 0000492127
ISO 9001:2015 nr: 485652

BAZA FIRMY

ul.Instalatorów 3b
02-237 Warszawa

ZINTEGROWANY SYSTEM ZARZĄDZANIA RUCHEM

logo top